maciek_vso_4

Do 9. rundy naszego pucharu przystąpiło aż 100 kierowców. Na metę przedostatniego naszego spotkania z cyklem Virtual Super Oes dotarło jednak zaledwie 27 zawodników ,w tym 4 z Czech.

Pierwsze dwa miejsca padły łupem Citroenów DS3 WRC, Marcin Zmysłowski wygrał z Kamilem Żurawlewem o niewiele ponad 4 sekundy. Marcin przez cały rajd utrzymywał minimalną przewagę która zdołał dowieźć do mety, co przybliżyło go do podium na koniec sezonu w klasie VSO1.

Trzecie miejsce padło łupem Mateusza Przyszlakowskiego, a tuż za podium dojechał, kolejny pretendent do tytułu Tomek Sobieraj. Zaskakujący występ na minus na pewno zaliczył lider cyklu, Daniel Zarychta który ukończył zmagania na odległej 8. pozycji. Nie wiemy czy Daniel zrobił to celowo ale nadał rywalizacji dodatkowego smaczku i wszystko jest jeszcze możliwe, a walka o tytuł rozegra się w tej decydującej ostatniej rundzie.

Dawno nie widzieliśmy zawodników klasy VSO 2 jednak tym razem Altarir (zostawił RWD, a nadal wygrywa) i Krzysiek Śliż dali powody do radości kibicom i mogliśmy podziwiać klasykę rajdowych potyczek, czyli Subaru vs Evo także w specyfikacji R4. Natomiast w kultowej eNce w dalszym ciągu trwa bój o tytuł pomiędzy Maciejem Ślefarski oraz Mateuszem Żarnowskim. Przed ostatnią rundą minimalnym liderem pozostaje Mateusz.

Rywalizacja w ośkach zakończyła się zwycięstwem Janka Gorczycy w klasie VSO4 (r-S1600) oraz w nieco słabszych autach R2 Kajetana Kajetanowicza (nie jesteśmy w stanie potwierdzić autentyczności więc zbieżność osób i nazwisko możliwie jest przypadkowa) happy Zaznaczyć należy, że 2. w klasie VSO4 Marcin Błoński zapewnił sobie tytuł w klasie, w której z resztą rozdano wszystkie karty, bowiem kolejne miejsca na podium przypadły Arielowi Łęckiemu i hoek’owi.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na ostatnią rundę Virtual SuperOES. Zapowiada się bowiem epicki finał całego cyklu. Po 9. rundach nadal mamy bardzo mało rozdanych tytułów. Zapraszamy do startu oraz śledzenia zmagań !