mateusz_przyszlakowski_vso8_7

Rozgrywana w większości po zmroku 8. runda VSO dobiegła już końca. Zawodnicy zmierzyli się ze zmienną nawierzchnią, wspomnianymi ciemnościami oraz deszczem, który nie odpuszczał zawodnikom podczas tej rundy.

Tym razem, po raz pierwszy w sezonie najlepszy okazał się być Marcin Zmysłowski, który jak sam przyznał, co prawda nie ustrzegł się błędów, ale popełnił ich mniej niż rywale. Jednym z nich był dotychczasowy wicelider tabeli, Tomasz Sobieraj, który od samego początku narzucił wysokie tempo, wygrywając OS1. Niestety już na następnym oesie pożegnał się z rywalizacją.

Na mecie Marcin pokonał Mateusza Przyszlakowskiego, który wykorzystał potknięcie Tomasza i awansował na jego pozycję w tabelach, zarówno generalki jak i klasy pierwszej. Podium, dość niespodziewanie uzupełnił Martin Lopez, pokonując Michała Kruka i Daniela Zarychtę, lidera cyklu. Rajd zdominowali kierowcy Volkswagena Polo WRC, którzy zajęli 6 pierwszych miejsc.

Do końca pucharu pozostają jeszcze 2 rundy, tymczasem stan rywalizacji o tytuł pozostaje daleki od rozstrzygniętego. Podobnie sprawa przedstawia się w grupie N, gdzie potknięcie zaliczył lider, Mateusz Żarnowski, który rozbił swoje Mitsubishi. Czyżby przesiadka z dobrze znanego Subaru nie służyła? Okazję wykorzystał Maciej Ślefarski, który potwierdził prawidłowość, że albo wygrywa, albo nie dojeżdża do mety. W walce o tytuł liczy się także Przemysław Owczarki, który popisuje się regularną jazdą do mety w każdej rundzie.

Nieco klarowniejsza sytuacja widnieje w klasie R3-S1600, gdzie kolejne zwycięstwo odniósł Marcin Błoński. Jego jedynym rywalem pozostaje Ariel Łęcki, jednak szanse Ariela wydają się czysto matematyczne. Ostry bój w słabszych ośkach toczą zaś CzarnyWRC oraz Mariusz Domanus. Reprezentant Rookie Rally Teamu wygrał opisywany rajd i odebrał rywalowi prowadzenie w tabeli.

Tymczasem już na 2 rajdy przed końcem poznaliśmy pierwszego mistrza. Został nim Altarir, który swoim BMW M3 nie pozostawił rywalom z klasy RWD żadnych złudzeń. Jego dominacja zdemotywowała ich do tego stopnia, że żaden nie podjął rękawicy w tej rundzie. Altarir w 8. rundzie VSO zaliczył swoje 6. zwycięstwo w sezonie. Gratulujemy!

mateusz_przyszlakowski_vso8_1