Za nami już 6. runda VSO ! Spośród 73 kierowców, którzy staneli na starcie najszybszy okazał się Kamil Żurawlew w Hyundai i20 WRC. Eliminacja toczyła się na dobrze znanym włoskim torze w dwóch konfiguracjach przejeżdżanych dwukrotnie; „Daniel Bonarar” i „Castarezzator”, dwóch przejazdach kultowego odcinka „FSO Żerań”, po razie natomiast kierowcy zawitali na „Haugenau oraz Sosnovej”.

Przed startami odcinków przechodziły opady deszczu co sprawiło iż rywalizacja dodatkowo się zaostrzyła. Decydowała również taktyka doboru opon, do końca nie wiadomo która była lepsza. Problematyczna była zwłaszcza druga pętla z jednym „mokrym” i dwoma „suchymi” odcinkami. Większość kierowców na mecie mówiła iż przejazd jednego mokrego odcinka na slickach był lepszym wyborem niż na wetach dwóch suchych.

Walka o zwycięstwo rozegrała się między Kamilem, a Tomkiem Sobierajem, Danielem Zarychtą oraz Mateuszem Przyszlakowskim. Dobry wynik zanotował Marcin Błoński który w ośce zameldował się na 5. miejscu w generalce. Dramatyczne chwile przeżywaliśmy na dwóch ostatnich odcinkach kiedy to walczący o zwycięstwo Marcin Zmysłowski odpadł na 7. próbie, a dotychczasow lider N’ki Maciej Ślefarski na ostatniej 8. Cała runda zebrała spore żniwo co sprawiło, że zmienili się liderzy aż w 3 klasach: N4, S1600/R3 oraz R2.

Ostateczne wyniki poszczególnych klas w 6. rundzie VSO:
- VSO 1: Kamil Żurawlew (Hyundai i20 WRC)
- VSO 2: Bartek Kowalczyk (Subaru Impreza N15 R4)
- VSO 3: Mateusz Żarnowski (Subaru Impreza N14 N4)
- VSO 4: Marcin Błoński (Opel Corsa C S1600)
- VSO 5: Andrzej Siekański (Renault Twingo R2)
- VSO 6: Łukasz Buczek (FSO Polonez 2000)